photo

Organizator

Stowarzyszenie „Silesia Adventure Sport” zrzesza grupę ludzi zajmującą się organizacją imprez sportowych w Katowicach oraz na terenie woj. śląskiego. W czerwcu 2017 roku prezes naszego stowarzyszenia otrzymał główną nagrodę w kategorii „Najlepszy Działacz Sportowy” od Prezydenta Miasta Katowice – Marcina Krupy. Oto nasze sztandarowe imprezy:

- miejskie rajdy przygodowe, które organizujemy już od 2011 roku. Uczestnicy otrzymują mapy z zaznaczonymi punktami do których mają za zadanie dotrzeć i wykonać tam określone zadanie, np.: wspinaczka, kajaki, wbieg po schodach, basen, zadanie logiczne. Doskonała okazja aby poznać miasto w nietypowy sposób. W kwietniu 2018 roku w VIII Miejskim Rajdzie Przygodowym w Katowicach udział wzięło ponad 700 (słownie: siedemset) osób.

- "Silesia Race", , impreza na orientację dla każdego. Od tras rodzinnych po blisko 200 km extrem. Co roku organizujemy dwie edycje: zimową i jesienną tego wydarzenia.

- cykl zawodów na orientację „Katowice Wieczorową Porą”. Od 6 lat przez cztery zimowe miesiące (od listopada do lutego) zapraszamy miłośników wieczornego biegania z mapą w różne dzielnice Katowic. Biegaliśmy już m.in. po Osiedlach: "Gwiazdy", Paderewskiego, Tysiąclecia, na Koszutce, Nikiszowcu...

- cykl zawodów na orientację "Parki i lasy Katowic". W kwietniu, maju i czerwcu zapraszamy na cykl trzech biegów po zielonych terenach stolicy woj. śląskiego.

- Night Biking Katowice – cczyli całonocne przejazdy rowerowe kończące się o wschodzie Słońca na jednej z katowickich hałd. Wydarzenie organizujemy od lipca 2013 roku. W pogodne noce w przejazdach udział bierze ponad 400 rowerzystów.

- Mistrzostwa Katowic w Biegu Górskim - jedyna taka impreza w Katowicach. Biegamy po hałdzie górniczej z widokiem na Beskidy – zdecydowanie jedno z bardziej widowiskowych miejsc do biegania w stolicy woj. śląskiego.

Miejskie rajdy przygodowe:
photophotophotophoto
photophotophotophoto
Katowice Wieczorową Porą:
photophotophotophoto
photophotophotophoto
Night Biking:
photophotophotophoto
photophotophotophoto
Silesia Race:
photophotophotophoto
photophotophotophoto
Mistrzostwa Katowic w Biegu Górskim
photophotophotophoto
photophotophotophoto
Nagroda Prezydenta Miasta Katowice – Najlepszy Działacz Sportowy
photo

Organizatorzy

---------------------

Partnerzy