jak to właściwie wygląda...

Poniżej znajdziecie Państwo krótki komiks o tym jak wygląda nasz rajd. Jeżeli jednak nie macie ochoty na ten rodzaj „lektury”, zapraszamy do obejrzenia czterech krótkich filmików z naszych wczesniejszych rajdów:

- Com.TV, 2015r

- film autorstwa Przekma Daty/cyfrondata 2015r

- film ekipy Eventyr 2014r

- film zespołu AR Politechnika Śląska 2014r


Najczęściej zadawane pytania:

Kto może wziąć udział w imprezie? Czy potrzebuję jakiś nadludzkich mocy..?

W imprezie wystartować może każdy, kto czuje się na siłach podjąc wyzwanie:). Na trasie rodzinnej dotychczas najmłodszy uczestnik liczył 3 latka. Więc generalnie nie ma się czego bać. 


Kiepsko u mnie z orientacją w terenie. Czy dam radę i się nie zgubię?

Na 100 % tego nie wiemy...:), ale: mapa jaką otrzymują startujący to „zwykły” plan miasta, z podpisanymi ulicami, itd. Jeśli trafimy do lasów - są tam szlaki piesze, rowerowe, oznaczone w terenie i na mapie również. Na trasach: rodzinnej, pieszej i rowerowej dozwolone jest koszystanie z GPS, Endemondo, itd... Zawsze też można zapytać kogoś, jak trafić do celu. W naszej 7 - letniej historii jeszcze nikt nigdy sie nie zgubił. 

 

Co z tymi zadaniami specjlanymi? Na czym to polega?

Trafiając do niektórych punktów kontrolnych, będziesz musiał wykonać określone zadanie. W zależności od poprawnosci jego wykonania, otrzymasz punkty, które albo przybliżą albo oddalą cię od zwycięstwa... W poprzednich latach uczestnicy rajdów zetknęli się z takimi zadaniami, jak: pływanie, kajaki, wspinaczka, wbieg na 30 piętro Altusa, skakanie w workach, slackline, skakanie na skakance, rzuty do celu, strzelanie z łuku, rowerowy slalom, bilard i kręgle, różnego typu zadania z znajomości wiedzy ogólne (nazwy państw, flagi państwowe), rozwiązywanie rebusów, znajomość cytatów sławnych ludzi i inne...


Czy mogę nie wykonać zadania specjalnego?

Tak. Mówisz na punkcie kontrolnym, że rezygnujesz z zadania, dostajesz punkty karne i idzisz dalej...


Jakim sprzętem muszę dysponować na rajdzie?

Na trasie pieszej - tylko wygodnym obuwiem. Tam gdzie jest potrzebny rower - musisz mieć swój, ew. pożyczyć od kumpla:). Kajaki, uprzęże na zadania linowe, całą resztę organizujemy my.


Czy trzeba być "profesjonalnym", albo "pół - profesjonalnym" biegaczem, aby wziąć udział w rajdzie?

Nie. Osoby, które walczą o „pudło” oczywiście biegną większość trasy, ale trasa jest tak pomyślana, aby również maszerujący mogli ukończyć rajd w limicie czasu - 6 godzin.
Po przyjściu do bazy rajdu rejestrujemy się, odbieramy tzw. karty startowe (na niej to będziemy potwierdzać obecność na kolejnych punktach kontrolnych, sędziowie punktowi będa tu wpisywać zdobyte przez nas punkty). 


Pół godziny przed startem ma miejsce tzw. odprawa techniczna. Tłumaczymy tutaj dokładnie zasady rajdu, odpowiadamy na pytania uczestników.Kilka minut przed startem rozdawane będą mapy. Lojalnie uprzedzamy: nie bierzemy odpowiedzialności za żadne szkody wyrządzone w tym czasie:). Hasłami przewodnimi niektórych zawodników są w tym czasie: "nie bierzcie jeńców" i (jak mawiali gladiatorzy) "twoja śmierć to moje życie"... :)


W zależności od wybranej trasy poruszamy się pieszo lub rowerem. Sami decydujemy o kolejności w jakiej będziemy "zaliczać" punkty kontrolne jak i o drodze pomiędzy nimi. Oczywiscie najlepiej aby była jak najkrótsza!


Zadanie specjalne na punktach kontrolnych. Generalnie możemy podzielić je na dwa rodzaje: te wymagające siły umysłu i te wymagajace sprawności fizycznej. 
Kilka zadań sprawnościowych, z którymi mierzyli sie już uczestnicy naszych zawodów. 


Dalej zadania sprawnościowe.


Po zakończonym rajdzie zapraszamy na posiłek regeneracyjny, ceremonię zakończenia imprezy, nagrodzenia zwycięzców oraz losowanie nagród wśród wszystkich uczestników wydarzenia. 

Bądź na bieżąco 

z naszymi imprezami. 

Polub nas:).Organizatorzy:30 % kupon rabatowy na zakupy dla każdego uczestnika